12 dobrych rad od.. – reżysera obsady Katarzyny Janickiej

1. Na castingu przede wszystkim wyglądaj ładnie i schludnie. Wygląd ma znaczenie!

2. W wizytówce powiedz coś ciekawego, dzięki czemu zwrócisz na siebie uwagę np. mam dzisiaj urodziny. Oczywiście pod warunkiem, że masz tego dnia urodziny 😉

3. Reżyserom castingu przypominaj się raz na 3 miesiące i to najlepiej na żywo. Człowiek się zmienia…

4. Zaakceptuj to, że prawdopodobnie całe życie będziesz grał epizody. Wielki sukces odnoszą nieliczni. Zawód aktora to 50% ciężkiej pracy i 50% szczęścia.

5. Każdy ma jakieś wady/zalety w swoim wyglądzie. Polub je w sobie i umiej też je ukryć przed kamerą. Niemniej pamiętaj, że doskonałość jest nudna. Duże nosy są ciekawsze niż małe.

6. W scenie zastanów się jaka jest relacja z Twoim partnerem – emocjonalne podejście.

7. Chodź na wszystkie możliwe castingi i graj we wszystkich mozliwych etiudach. Należy to traktować jako część zawodu i nauki, która ppowinna trwać zawsze.

8. Przed kamerą zwróć uwagę na ułożenie swojego ciała, tak aby siedzieć wygodnie, ale być wyprostowanym i wiedzieć, co dzieje się z rękami.

9. Uprzedź operatora na castingu, jeśli zamierzasz w scenie wstać lub usiąść w trakcie.

10. Wykorzystuj swój walor, którym jest młodość i niepotrzebnie nie postarzaj się makijażem. Makijaż powinien być niewidoczny.

11. Kolory ubrań powinny być dobrane do Twojej urody, typu kolorystycznego, tak abyś w kamerze wyglądał najlepiej jak to możliwe. Jeśli masz jasne włosy, jasną karnację i jasną bluzkę, w obrazku wydasz się „mdły”.

12. Pamiętaj na castingu, możesz mieć tylko jedną jedyną szansą, którą trzeba wykorzystać, ponieważ dubla może nie być.

„Dobre rady” stworzone na podstawie notatek z warsztatów z reżyserem castingu.

 

KATARZYNA JANICKA – reżyser obsady, II reżyser, zajmuje się obsadą seriali telewizyjnych m.in.: „Miasto Skarbów”, „Blondynka”, czy „Rezydencja”, ale głównie castingiem do filmów fabularnych m.in.: „Ach śpij Kochanie!”, „Jestem Mordercą”, „Jan Paweł II”. Współpracuje również z zagranicznymi reżyserami m.in. Robert Dornhelm, John Kent Harisson, czy Giacomo Battiato.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *