#ACTZOOM1 z reż. Barbarą Białowąs już 18 maja!

Mamy dla Was nowe wydarzenie online już 18 maja o 19:00! Ze względu na ciężkie czasy korony oczywiście udział w nim jest bezpłatny. Tym razem spotkamy się na zoomie z reżyserką filmową Barbarą Białowąs. Mogliście o niej słyszeć przy okazji ostatniej głośnej premiery filmu „365” Blanki Lipińskiej (dostępny na Netflix) i jej debiutu fabularnego „Big Love”. Pełne bio dostępne poniżej.

Nasze spotkanie na zoomie oprócz rozmowy Uli z reżyserką m.in. o scenach intymnych na planie oraz o specyfice zdjęć próbnych i czasu na pytania od Was, będzie miało również część warsztatową. Spośród osób, które zgłoszą chęć na żywo, bo na zoomie wszyscy cały czas się widzimy (podgląd kamery), więc reżyserka też na Was patrzy 🙂 będzie możliwość prezentacji krótkiego monologu z nowego projektu, nad którym pracuje obecnie Barbara, a który otrzymacie kilka dni przed do przygotowania razem z naszym Newsletterem i danymi dostępu do wydarzenia.

Jak sami widzicie aby wziąć udział w wydarzeniu jest konieczne zapisanie się do naszego Newslettera oraz wcześniejsza rejestracja darmowego konta na https://zoom.us (sign up for free). W wydarzeniu może wziąć udział tylko do 100 osób a w części warsztatowej zaprezentuje się tylko kilka ze względu na ograniczony czas spotkania – 1,5 godz.

Mam nadzieję, że spotkania, które dla Was organizujemy są dla Was przydatne i pomagają w dalszym rozwoju kariery aktorskiej!

Nagranie wideo z naszego ostatniego #ACTLIVE2 z TikTokerem Wojciechem Przybylskim już na YouTubie: https://www.youtube.com/watch?v=4uFzZKe4i-M

 

barbara białowąs aktorembyc actzoom warsztatyBARBARA BIAŁOWĄS – urodzona w Opolu. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji w Katowicach na kierunku Reżyseria Filmowa i Telewizyjna. Na tym samym Uniwersytecie wcześniej ukończyła filmoznawstwo. W 2012 ukończyła również program EKRAN w Wajda School. Jest autorką kilku etiud krótkometrażowych: “Ewka skacz!”, jak również nagradzanej “Landryneczki”. W ramach projektu “Polska – Rosja. Nowe spojrzenie” zrealizowała film dokumentalny w Rosji “Moskiewska żona”. Jej krótki film “Moja nowa droga” wygrał festiwal Młodzi i Film w Koszalinie w 2009 roku. W 2012 roku zrealizowała swój pełnometrażowy debiut filmowy “Big Love” (nagroda “Discovering Eye” na 24 PFF in America w Chicago). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” oraz stypendystka Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2013 uczestniczyła w Berlinale Talents. Od roku 2012 wykładowca akademicki na Uniwersytecie Opolskim, a od 2014 do 2018 na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2014 roku Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. Członkini Gildii Reżyserów Polskich. W 2017 zrealizowała Teatr TV pt.: “Dziecko” na podstawie sztuki Ingi Iwasiów w ramach programu WFDiF „Teatroteka”, nagrodzony m.in.: na WorldFest w Houston nagrodą Silver Remi. W 2020 premiera drugiego filmu pełnometrażowego „365 dni”.

Link do filmografii:

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1137559

http://polishdirectors.com/member_post/bialowas-barbara/

fot. Ewa Jasińska – Stowarzyszenie Film Forum