Co to są #hashtagi i jak je używać?

Hashtagi to słowa lub zwroty poprzedzone znakiem # i napisane bez spacji np. #aktorembyc. Zostały wymyślone przez Twittera do porządkowania postów, ale obecnie są wykorzystywane przez wszystkie platformy social mediów. Można dzięki nim łatwiej wyszukiwać posty z zagadnień, które Cię interesują. Hashtagi można też obserwować na Instagramie, wtedy będą Ci się wyświetlać wszystkie zdjęcia oznaczone tym hasłem. Warto do każdego zdjęcia/postu, który wrzucasz na końcu dopisać powiązane z nim #słowakluczowe. Zaczynając pisać # i dowolnie wybrane przez Ciebie słowo Instagram wyświetla Ci propozycje hashtagów podając liczbę ich występowania na platformie np. #actorslife 2 928 881. Zawsze staraj się wybrać te, które cieszą się największą popularnością a następnie kolejne, które dokładniej opisują temat zdjęcia np. #naplanie #serial.  Nie muszą być to słowa istniejące, możesz stworzyć też swój własny hashtag np. #ulamastyla. Maksymlanie możesz umieścić do 30 hasztagów w jednym poście. Polecana liczba przez whitepress to 11 do 15, ale jak uda Ci się wymyślić ok. 5 sensownych to już będzie dobrze ????

Poniżej znaczenie najbardziej popularnych hashtgów na instagramie:

#nofilter – zdjęcia bez filtra
#foodporn – oznacza pyszne lub super wyglądające jedzenie
#tbt – to skrót od Throwback Thursday i oznacza zdjęcie z przeszłości wrzucane zwyczajowo w czwartek
#ootd – to skrót od Outfit of the Day i oznacza stylizację dnia, często wrzucany przez bloggerki zajmujące się modą
#instadaily – kiedy co dzień wrzucamy zdjęcie na instagrama, pasuje praktycznie do każdego zdjęcia
#photooftheday – najlepsze zdjęcie dnia, pasuje praktycznie do każdego zdjecia

Dzięki korzystaniu z hashtagów możesz sprawić, że więcej osób zobaczy Twoje zdjęcia i zacznie obserwować Twój profil.

Tip: Najlepiej mieć zapisaną w Notatniku na telefonie gotową listę Twoich sprawdzonych hashtagów a następnie po prostu wkleić je na koniec opisu i wtedy modyfikować/uzupełniać.


 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Instagramie i pełniej wykorzystywać jego możliwości do promocji Ciebie i Twoich poczynań aktorskich dołącz do innych aktorów, którzy już kupili nasz kurs INSTAstar Szybki kurs on-line Instagram dla aktorów.  Skorzystaj z rabatu 20% i kup kurs taniej tylko do 20 czerwca z kodem: INSTAwakacje na stronie https://aktorembyc.shoplo.com  Marketing aktorski może być też dobrą zabawą!

instastar kurs online Instagram dla aktorow aktorembyc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *