Co to są #hashtagi i jak je używać?

Hashtagi to słowa lub zwroty poprzedzone znakiem # i napisane bez spacji np. #aktorembyc. Zostały wymyślone przez Twittera do porządkowania postów, ale obecnie są wykorzystywane przez wszystkie platformy social mediów. Można dzięki nim łatwiej wyszukiwać posty z zagadnień, które Cię interesują. Hashtagi można też obserwować na Instagramie, wtedy będą Ci się wyświetlać wszystkie zdjęcia oznaczone tym hasłem. Warto do każdego zdjęcia/postu, który wrzucasz na końcu dopisać powiązane z nim #słowakluczowe. Zaczynając pisać # i dowolnie wybrane przez Ciebie słowo Instagram wyświetla Ci propozycje hashtagów podając liczbę ich występowania na platformie np. #actorslife 2 928 881. Zawsze staraj się wybrać te, które cieszą się największą popularnością a następnie kolejne, które dokładniej opisują temat zdjęcia np. #naplanie #serial.  Nie muszą być to słowa istniejące, możesz stworzyć też swój własny hashtag np. #ulamastyla. Maksymlanie możesz umieścić do 30 hasztagów w jednym poście. Polecana liczba przez whitepress to 11 do 15, ale jak uda Ci się wymyślić ok. 5 sensownych to już będzie dobrze ????

Poniżej znaczenie najbardziej popularnych hashtgów na instagramie:

#nofilter – zdjęcia bez filtra
#foodporn – oznacza pyszne lub super wyglądające jedzenie
#tbt – to skrót od Throwback Thursday i oznacza zdjęcie z przeszłości wrzucane zwyczajowo w czwartek
#ootd – to skrót od Outfit of the Day i oznacza stylizację dnia, często wrzucany przez bloggerki zajmujące się modą
#instadaily – kiedy co dzień wrzucamy zdjęcie na instagrama, pasuje praktycznie do każdego zdjęcia
#photooftheday – najlepsze zdjęcie dnia, pasuje praktycznie do każdego zdjecia

Dzięki korzystaniu z hashtagów możesz sprawić, że więcej osób zobaczy Twoje zdjęcia i zacznie obserwować Twój profil.

Tip: Najlepiej mieć zapisaną w Notatniku na telefonie gotową listę Twoich sprawdzonych hashtagów a następnie po prostu wkleić je na koniec opisu i wtedy modyfikować/uzupełniać.


 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Instagramie i pełniej wykorzystywać jego możliwości do promocji Ciebie i Twoich poczynań aktorskich dołącz do innych aktorów, którzy już kupili nasz kurs INSTAstar Szybki kurs on-line Instagram dla aktorów.  Skorzystaj z rabatu 20% i kup kurs taniej tylko do 20 czerwca z kodem: INSTAwakacje na stronie https://aktorembyc.shoplo.com  Marketing aktorski może być też dobrą zabawą!

instastar kurs online Instagram dla aktorow aktorembyc