ćwiczenie: Napisz logline filmu o Twoim życiu.

Zainspirowani wczorajszym ćwiczeniem z Martą Frączek, Senior Copywriter z agencji reklamowej Saatchi & Saatchi podczas wykładu w ramach przygotowań do konkursu Papaya Young Directors, chcielibyśmy się z Wami nim podzielić. Dotychczas tzw. logline pisaliśmy jedynie na potrzeby promocji/przygotowania projektu filmowego lub serialowego. Co to dokładnie jest? Logline to jedno zdanie, zazwyczaj złożone, które opisuje cały film. Pojawia się tam główny bohater, jego cel i przeszkody oraz gatunek/klimat filmu. Jest to o wiele trudniejsze niż się wydaje, czasem wymyślenie idealnego loglinu zajmuje nawet kilka miesięcy. Natomiast bardzo przydatne, jeśli na przykład spotkamy w windzie potencjalnego producenta filmu i mamy tylko 30 sekund, żeby opowiedzieć mu o naszym projekcie.

Niemniej nasze dzisiejsze ćwiczenie ma zupełnie inny cel. Chcielibyśmy, żebyście na chwilę się zatrzymali (z kartką i długopisem w ręku) i spojrzeli na swoje życie z boku i jednocześnie od wewnątrz. Dzisiaj, teraz. Jeśli Wasze życie byłoby takim filmem a Wy jego bohaterem, jakbyście opisali je jednym zdaniem. Na wykonanie zadania macie tylko 10 minut. Swoje zdanie zacznijcie tak: „To jest film o kobiecie, która…/o mężczyźnie, który…”.

Jak we wszystkich naszych ćwiczeniach nie ma złych i dobrych odpowiedzi. Zacznijcie od zapisania pierwszej myśli, która przyjdzie Wam do głowy i rozwijajcie ją dalej myśląc jaki jest Wasz bohater (czyli Wy), co go spotyka, jak sobie z tym radzi i czy jego codzienne życie to bardziej horror czy komedia 😉

Jest to kolejne ćwiczenie z serii, które pozwoli Wam lepiej poznać siebie. Zastanowić się, czy to jest film, w którym chcielibyście grać, czy chcielibyście coś zmienić…czy macie na to wpływ. Ale też może odkryjecie swoją prawdziwą naturą czy jest bardziej melancholijna, czy Wasze zdanie skupi się na pracy, czy życiu prywatnym. Taka chwila dla Was – 10 minut zadumy w piątkowy wieczór 😉

Ula Zawadzka, wczoraj robiła to ćwiczenie na żywo podczas wykładu, co może niektórzy z Was widzieli podczas transmisji on-line z tego wydarzenia. Zobaczcie co zapisała w swoim zeszycie:

logline ula ćwiczenie aktorembyc

Mamy też dla Was promocję! Wszystkie osoby, które opublikują na swoim prywatnym facebooku post ze swoim „loglinem” i hasłem „z AKTOREMBYC.pl”oraz prześlą nam na aktorembyc@gmail.com jego printscreen (zrzut ekranu) otrzymają od nas 5% rabatu na dowolną usługę z naszej oferty do wykorzystania do końca roku 2017!

Życzymy Wam udanego weekendu! I pamiętajcie ćwiczenia są fajne 😉 To ma być przede wszystkim dobra zabawa!!! 😀