Czy jesteś gotowy na konferencję prasową? #WYZWANIEAKTOREMBYC

W ramach udziału filmu w festiwalu, z reguły odbywa się na nim również konferencja prasowa filmu, w której biorą udział twórcy i aktorzy. Część pytań podobnie jak w wywiadach promujących film może się powtarzać: O czym jest film? Co lubisz w swojej postaci? Jak się współpracowało z danym reżyserem? Czy masz jakieś zabawne wspomnienie z planu? Jak się przygotowywałaś do roli? Czy dana scena była trudna?itp.

W #WYZWANIEAKTOREMBYC na ten tydzień chciałabym abyś nagrał krótki wywiad sam ze sobą, w którym odpowiesz na kilka tego typu pytań. Mogą one dotyczyć Twojego ostatniego projektu filmowego, w którym brałeś udział lub w ramach ćwiczenia wyobraźni i wizualizacji polskiego filmu, który ostatnio widziałeś i chciałbyś w nim zagrać.

Naszą propozycją jest film historyczny „Piłsudski”, jeśli jeszcze go nie widziałeś to można go obejrzeć na Netflixie.

Następnie obejrzyj konferencje prasową tego filmu z Festiwalu filmowego w Gdyni: https://www.youtube.com/watch?v=9KfjzN1bN7w

Poniżej wypisaliśmy pytania, które zadał aktorom krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, który prowadził tą konferencję. Jak zauważysz nawet nie są to do końca pytania, tylko pewien komentarz, tezy, do których aktorzy mają się ustosunkować i je rozwinąć. Zatem poziom trudności „pytań” wyższy niż w moich propozycjach powyżej:

„Bardzo skomplikowana postać, ciekawa i duże wyzwanie zmierzyć się z nią..”

„Opowiedzcie o rozmowach z reżyserem, że oglądamy młodych, walecznych, ambitnych ludzi a nie postaci z encyklopedii…”

„Kim dla Was był Piłsudski przed dostaniem tych propozycji i jak zmieniły Wasze postrzeganie tamtego świata…”

Są też pytania od publiczności, bardzo często nieprzewidywalne i naładowane emocjonalnie:

„Czy tak naprawdę było jak w scenie xxx czy to licencja poetica…”

Dzięki temu wyzwaniu mamy nadzieję, że obejrzysz w tym tygodniu nowy film polski, konferencję prasową, popracujesz przed kamerą nagrywając krótki wywiad, który jednocześnie może Ci posłużyć jako content promocyjny. Koniecznie podziel się nim na swoich social mediach i oznacz nas @aktorembyc i #wyzwanieaktorembyc tak abyśmy mogli udostępnić najlepsze wykony. Wszystkie osoby, które podejmą się wyzwania zyskują 20% rabatu na stronę internetową www do wykorzystania w ciągu 30 dni.

Masz czas do kolejnego poniedziałku!