Dlaczego stworzyłam warsztaty DIRECTED by…?

Sama jestem aktorką i wciąż szukam nowych sposobów na rozwój swojej kariery aktorskiej i grania co raz większych ról. Ponieważ wierzę, że zatrudnia się osoby, które się „zna, lubi i ufa” jak mówi Amy Jo Berman (acting coach i reżyser castingu „Gry o tron”), staram się budować przestrzeń, w której mam możliwość poznawać jak najwięcej osób z branży filmowej, spędzać z nimi więcej czasu, tak żeby zdążyli mnie polubić 😉 ale też pokazać im jak gram, tak żeby wiedzieli, że kiedy obsadzą mnie w swoim projekcie, to bez problemu sobie poradzę.

Pierwszy etap castingu zawsze prowadzi reżyser castingu i tutaj organizuję warsztaty z cyklu CASTING by, do tej pory byli u nas Violetta Buhl, Krzysztof Zbieranek i Małgorzata Adamska. Z kolei na drugim etapie zdjęć próbnych pracuje się z reżyserem filmowym i tu właśnie pojawił się cykl DIRECTED by. Czy to nie wspaniałe, że w ramach warsztatów możemy od razu wejść na kolejny etap procesu castingowego!

Ostatnio był u nas reżyser Jan Hryniak, na którego film o Kantorze wszyscy czekają. Tym razem udało mi się zaprosić reżyserkę filmową Annę Kazejak, której film „Obietnica” możecie w całości obejrzeć na YouTubie. Jest to dobrze opowiedziane kino psychologiczne i takie też sceny czekają na uczestników niedzielnych (26.05) warsztatów. Każdy aktor rozpocznie od przedstawienia się przed kamerą (wizytówka) i potem będzie grał po 2 sceny dramatyczne (min. po 2 duble), które będzie reżyserować właśnie Anna Kazejak. Nie zabraknie też czasu na pytania. Następnie aktor otrzyma nagrane materiały wideo, które może wysyłać do reżyserów castingu jako aktualizacje lub używać ich zamiast demo.

Marcin, który był na jednym z naszych warsztatów, właśnie tak zrobił i po obejrzeniu sceny z warsztatów inny reżyser castingu zaproponował mu epizod w fabule!

Reżyserzy filmowi lubią pracować z aktorami, których już znają, ale jak mają nas poznać… Sami mówią, że czasami aktor ich zainteresuje jak zobaczą go w jakimś w filmie lub teatrze. Niestety jeśli nie występujesz regularnie w fabułach i to w jakiś większych rolach lub nie grasz na stałe w jednym z warszawskich teatrów, Twoje szanse na bycie odkrytym w ten sposób maleją. Idealnie byłoby poznać się na planie, tak żeby spędzić na nim cały dzień i przez ten czas współpracować z reżyserem. Niemniej, jeśli idziemy na epizod warunki do nawiązania relacji są ograniczone, jest dużo aktorów, reżyser jest w systemie pracy, wszystkich goni harmonogram…sam wiesz jak jest.

Bardziej komfortowe warunki warsztatu/uczenia się, w którym Ty i reżyser spędzacie razem prawie cały dzień pracując nad scenami i pijąc kawę w przerwie daje możliwość pokazania się i jako aktor, i jako człowiek. To jest niesamowite jak zupełnie inna atmosfera panuje na warsztatach z reżyserami castingu a jaka jest z reżyserami filmowymi. Aktorom towarzyszy większe podekscytowanie, ma się poczucie jakbyśmy już nagrywali te sceny na planie filmowym…

Tak jak pisałam stworzyłam te warsztaty dla rozwoju swojej kariery aktorskiej, ale nie ma powodu, dlaczego wy nie mielibyście z nich skorzystać 🙂


Anna Kazejak reżyser warsztaty directed by aktorembyc
fot. Rafał Placek

Najbliższe warsztaty DIRECTED by Anna Kazejak już w niedzielę 26 maja, godz. 10:00-16:30, w profesjonalnym studio castingowym w Warszawie. Obecnie reżyserka pracuje nad kilkoma projektami fabularnymi, z których jeden – Fucking Bornholm – znajduje się w fazie finansowania. Ma nadzieję, że w przyszłym roku ruszą do niego zdjęcia. Prowadziła też zajęcia z castingu w Akademii Teatralnej i PWST w Krakowie. Więcej o niej na: http://polishdirectors.com/member_post/kazejak-anna/

 

Warsztaty skierowane są do aktorów zawodowych i studentów szkół aktorskich.

Liczba uczestników: do 14 osób (zostały tylko 3 miejsca!)

CENA: 299 zł

Cena obejmuje:

profesjonalnie nagrane materiały wideo: wizytówka, 2 sceny castingowe, przesyłane do Ciebie w ciągu 7 dni
udział w 6,5 godzinnych warsztatach
imienny drukowany certyfikat
bufet kawowy
kanapki
5% rabatu na kolejne warsztaty by AKTOREMBYC
najlepsze sceny i ćwiczenia zostaną opublikowane na social mediach AKTOREMBYC
tym razem dodatkowo również zdjęcia z warsztatów!

Informacje i zapisy:
Ula Zawadzka, 690 259 539, kontakt@aktorembyc.pl

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv wraz ze zdjęciam na adres mailowy: kontakt@aktorembyc.pl. Zastrzegamy sobie możliwość selekcji zgłoszeń.

WARUNKI OGÓLNE:

Obowiązuje bezzwrotna opłata rezerwacyjna w wysokości 100 zł poprzez wpłatę na konto po potwierdzeniu udziału w warsztatach przez organizatora. Kwota wchodzi w skład ceny warsztatów i“ pomniejsza rozliczenie.

Płatność za warsztaty następuje w dniu warsztatów przed rozpoczęcia zajęć w gotówce/kartą.

Wystawiamy faktury.

Udział w warsztatach oznacza zgodę na publikację zdjęć z wydarzenia oraz nagrań wideo na stronach www i social mediach wszystkich osób/firm zaangażowanych w organizację warsztatów.

Program warsztatów może ulec zmianie w zależności od potrzeb i poziomu zaawansowania danej grupy.

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni na czas trwania warsztatów.