4 x dlaczego warto być na Instagramie?

  1. Social media są świetną platformą do networkingu, nawet nie znając kogoś możesz nawiązać relację będąc aktywnym na swoim koncie i reagując na to, co wrzucają inni.

 „Możesz przedstawić się lubiąc lub komentując czyjś post lub dodając go do obserwowanych. Dzięki Instagramowi, [gdzie w większości konta mają charakter publiczny], masz dostęp do profesjonalistów z branży filmowej bez konieczności umawiania spotkania w biurze.”

Heidi Dean, ekspert Backstage.

2. Zobaczmy, co na ten temat myślą reżyserzy castingu.

„Kiedy pojawia się nazwisko aktora, o którym wcześniej nic nie słyszałem, pierwsze co robię to wyszukuje go w Google. Potem wpisuję go na Facebooku i patrzę, czego więcej mogę się o nim dowiedzieć, to samo robię z Instagramem. Sprawdzam, wszystkie te platformy, bo chce wiedzieć o Tobie wszystko. [Social media] sprzedają Ciebie. Widzę Cię dużo częściej online niż na żywo, dlatego Twoja obecność w Internecie jest [w dzisiejszych czasach] tak ważna.”

Benton Whitley, backstage.com.

3. Na pewno sami już słyszeliście kilka z tych historii jak jedna z aktorek pokonała drugą w walce o role, właśnie dzięki większej liczbie fanów na swoich social mediach. Przyznała się do tego m.in. Sophie Turner, aktorka znana z „Gry o Tron”:

„Brałam udział w castingu do projektu, gdzie ostatecznie walczyłam z inną dziewczyną, która jest dużo lepszą aktorką ode mnie, ale ja miałam więcej followersów [5,4 mln na Instagramie, ponad 2 mln na Facebooku], więc dostałam tą rolę. To nie jest w porządku, ale obecnie tak działa biznes filmowy.”

Porter magazine via Telegraph.

4. Reżyser Sean Baker pewnego razu przeglądając Instagrama przypadkiem trafił na konto Brie Vinaite i ostatecznie zaproponował jej główną rolę w filmie „Florida project”!

„Było tam wideo jak skacze wkoło po ogródku, które mnie rozśmieszyło. I było wiele klipów, gdzie mówi wprost do kamery paląc jointa, czy jak śpiewa z playbacku. Widać, że w ogóle jej nie obchodzi, co ludzie pomyślą.” wspomina Baker. „W przeszłości, aktor musiał się przeprowadzić do LA, zdobyć managera i agenta i zapisać się do bazy aktorskiej. Teraz, możesz zobaczyć ludzi z całego świata, wystarczy, że poświęcisz chwilę na social mediach.”

wired.com.


Jeśli obsługa aplikacji nie przychodzi Ci łatwo, chciałbyś, żeby Twoje konto na Instagramie wyróżniało się profesjonalizmem, ale i Twoją osobowością kup już dziś nasz kurs INSTAstar Szybki kurs on-line Instagrama dla aktorów na stronie naszego sklepu https://aktorembyc.shoplo.com . Przy zakupie do końca sierpnia gwarantujesz sobie promocyjną cenę w przedsprzedaży oszczędzając aż 100 zł!

 

fot. @chronicflowers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *