Dlaczego warto mieć swoją domenę www…

Teraz jak napisałam tytuł artykułu, to pomyślałam, że przecież to oczywiste! I chyba wcale nie muszę Was do tego przekonywać 😉 Natomiast chciałam Wam opowiedzieć o mojej współpracy z dostawcą usług hostingowych nazwa.pl. Teraz piszę współpracą, ale tak naprawdę to od ponad 8 lat jestem ich klientem, czyli od momentu kiedy skończyłam szkołę aktorską. Co ciekawe sama mam kupionych ponad 20 nazw domen, a to wynika z tego, że jak tylko mam jakiś nowy pomysł artystyczny/biznesowy to pierwsze co robię, to właśnie „rezerwuje” sobie odpowiednią nazwę domeny. Tak było np. z moim serialem, który stworzyłam „Rozmowy z Babcią” www.rozmowyzbabcia.pl i www.rozmowyzbabcia.com, tak było z blogiem www.aktorembyc.pl i wieloma innymi projektami. Czemu tak robię? Bo jest to najtańsza forma rezerwacji/”opatentowania” i kosztuje dokładnie „0 zł”, serio 😀 Tyle kosztuje zarejestrowanie domeny przez pierwszy rok. Jeśli po 12 miesiącach zmienicie np. tytuł Waszego monodramu lub nie będziecie chcieli dłużej rozwijać jakiegoś projektu lub zmienicie pseudonim artystyczny to po prostu jej nie przedłużacie. A jeśli chcecie dalej ją zachować to cena za kolejne 12 m-cy to koszt ok 120,00 zł.

O tym, że każdy aktor powinien mieć swoją stronę internetową słyszałam na każdych warsztatach aktorskich z amerykańskimi acting coachami i reżyserami castingu. Za granicą jest to oczywiste, że aktor ma swoją stronę internetową! To samo doradzają wszyscy guru marketingu i promocji, a dlaczego..? Ponieważ własna strona internetowa, którą Ty posiadasz i prowadzisz jest TWOJA! Nie wiem czy słyszałeś o kanałach na YouTube, które YouTube nagle zablokował i cała zawartość, wszystkie filmy, która te osoby wgrały zniknęły? To mi się przydarzyło 🙁 Pamiętasz Grono i jakie fajne zdjęcia tam wrzucałeś? Założę się, że nie masz już do tego dostępu… Niestety social media, mimo że wydają się Twoje, niestety takie nie są…

Wiele osób chwaliło już moją stronę internetową jako aktorki www.ulazawadzka.pl, ponieważ w jednym miejscu mogą znaleźć wszystkie potrzebne informacje na mój temat: zdjęcia, demo, cv, kontakt i przekazać reżyserowi za pomocą jednego linku! Dodatkowo, jeśli ktoś Cię polecił, zainteresowana osoba najprawdopodobniej będzie szukać o Tobie więcej informacji właśnie w internecie, wpisując Twoje imię i nazwisko w wyszukiwarkę Google. Może tam zobaczyć link do Twojej oficjalnej strony lub link do Twojej agencji z często niezaktulizowanym profilem lub do Filmpolski lub Filmweb lub nic nie znaleźć, jeśli do tej pory nie dbałeś zbytnio o Twoją widoczność w internecie.

Zakup domeny www.imienazwisko.pl to pierwszy krok do zrobienia swojej strony internetowej 🙂 Nie wiesz kiedy zostaniesz gwiazdą, jutro, za tydzień, za miesiąc, za rok, ale na pewno warto zarezerwować domenę, żeby potem nie żałować, że Twoja nazwa jest już zajęta a pod nią jakaś Pani sprzedaje kolczyki lub jakiś Pan wrzuca półnagie fotki 😉 Kolejny krok do kupno serweru i projekt strony internetowej, ale możesz też już samą domenę przekierować na dany adres www, np. Twoją stronę w agencji lub link do demo na yt. W naszej ofercie lada chwila pojawi się też robienie stron, więc nie będziesz musiał wszystkiego uczyć się sam lub zatrudniać webmastera.

Ja w tym roku jako wieloletni Klient nazwa.pl dołączyłam do ich Programu Partnerskiego i jeśli podczas zakupu/rejestracji swojej domeny na: https://www.nazwa.pl/domeny/ w okno POLECANE wpiszesz mój login: dreamby to mam szansę wygrać nagrodę 🙂 Skorzystaj z promocji i zarezerwuj swoją domenę już dziś za 0 zł 😀