Jak przesyłać duże pliki? – WeTransfer

Reżyserzy castingu, jak i agenci aktorscy wielokrotnie uczulają aktorów aby NIE przesyłali dużych plików takich jak pliki wideo np. demo, czy self tapy itp. pocztą elektroniczną. Efekt jest taki, że można w ten sposób zablokować komuś skrzynkę e-mailową a w dobie Internetu mobilnego dodatkowo wyczerpać transfer danych.

Rozwiązaniem są darmowe serwisy przesyłania plików, na które ładujesz duży plik/pliki a następnie do odbiorcy zostaje przesłany e-mailem jedynie link do ich pobrania. Dziś przedstawiamy jeden z naszych ulubionych – WeTransfer, którym możesz przesyłać pliki o wielkości do 2GB.

Poniżej krótka instrukcja obsługi WeTransfera:

  1. Wejdź na: wetransfer.com. Czasem zamiast okna poniżej pokaże się plansza promująca opcję płatną serwisu wystarczy przekierować się dalej na wersję podstawową.

 

wetransfer akotrembyc

2. Naciskając „+ Add your files” otworzy się okno do wskazania pliku/plików, które chciałbyś przesłać. W opcji darmowej serwisu ich waga razem nie może przekroczyć 2GB, czyli 2048 MB.

3. W „Email to” wpisujesz adres mailowy do kogo chcesz przesłać pliki. Do niego trafi wiadomość z linkiem do pobrania plików. Klikając ponownie w to okienko, możesz dodać więcej odbiorców.

4. W „Your email” wpisujesz swój adres mailowy, aby dostać e-mail z potwierdzeniem wysyłki i również linkiem do pobrania plików.

5. W „Message” możesz wpisać treść wiadomości, jeśli chciałbyś coś dodatkowo opisać. Pamiętaj, aby nie używać polskich znaków.

6. Następnie naciścnij „Transfer” i obserwuj postęp w % przesyłania danych. Nie zamykaj okna przeglądarki przed ukończeniem tego procesu.

wetransfer aktorembyc

  1. 7. Po pobraniu materiałów przez odbiorcę, dostaniesz dodtakowy email z potwierdzeniem: „Thanks for using WeTransfer. We’ll email you a confirmation as soon as your files have been downloaded.” W opcji bezpłatnej link do pobrania jest aktywny tylko przez 7 dni.

Uwaga czasem maile od wetransfer mogą trafić do SPAMu.

Ewentualne pytania prosimy przesyłać na aktorembyc@gmail.com lub wysyłam do nas na Facebooku 🙂