Jak ściągnąć wideo z YouTube? – zbieramy materiały do demo.

Jeśli na YouTubie znajduje się jakiś projekt filmowy z Waszym udziałem krótki metraż lub reklama możecie go ściągnąć używając darmowego oprogramowania online tzw. youtube konwerter lub downloader, bez konieczności instalowania go na dysku twardym. Dziś natrafiłam na OnlineVideoConverter.com i po przetestowaniu go mogę powiedzieć, że działa 🙂

Instrukcja obsługi:
0. Wejdź na: https://www.onlinevideoconverter.com
1. Wybierz „Convert video link/url”.
2. W pierwsze okienko wklej link do Twojego wideo, skopiowany z youtube (z paska wyszukiwarki: https://www.youtube.com/watch………).
3. W drugim okienku wybierz „video format”, dla osób korzystających z Maca polecam format .mov.
4. Następnie kliknij „More settings” i wybierz w trzecim okienku najwyższą jakość czyli „wideo quality: 1440p”.
5. Dalej automatycznie zaznaczą się obie opcje „Convert from.. to” a my naciskamy dalej „START”.
6. Teraz powinieneś widzieć okienko przetwarzania z rosnącymi %.
7. Po kilku sekundach pojawi się nowe okno z miniaturką Twojego wideo. Klikamy na „DOWNLOAD” i powinno rozpocząć się pobieranie pliku na nasz komputer do domyślnej lokalizacji, na Macu jest to katalog „Pobrane rzeczy”.

yt pobierz aktorembyc

Jeśli mimo wszystko pobrany plik jest słabej jakości, sprawdź czy prawidłowo zaznaczyłeś dodatkowe ustawienia pobierania („more settings”) oraz czy interesujące Cię wideo jest w ogóle dostępne na youtubie w jakości HD. Jeśli tak, klikając na koło zębate przy filmiku na yt, czyli w Ustawieniach a następnie w podmenu „Jakość „powinieneś mieć dostępną opcją oglądania go w HD (jak na zdjęciu poniżej).

hd yt aktorembyc

PROBLEM: Jeśli pojawi się po punkcie 7. następujący komunikat „Oops! Something went wrong, please try converting again!” upewnij się, że prawidłowo skopiowałeś link z yt lub czy jest to bezpośredni link do wideo a nie do filmu będącego częścią playlisty, czyli kilku filmików. Niestety w przypadku niektórych wideo, np. reklam społecznych ich pobranie przy użyciu tego oprogramowania nie jest możliwe.

Miłego zbierania materiałów np. do Twojego demo reklamowego!

Pytania można zamieszczać w komentarzach pod postem.