Jak wyglądała premiera „Planety singli 2”, czyli bądź gotowy na swoją premierę.

Jeśli wystąpiłeś w filmie fabularnym dowolnego gatunku, wystąpiłeś mam na myśli sytuację, kiedy brałeś w nim udział w charakterze aktora i Twoje imię i nazwisko pojawia się w napisach końcowych projektu to z reguły możesz liczyć na zaproszenie na oficjalną premierę. Premiera z gwiazdami, kiedy obecni się również dziennikarze, sponsorzy i partnerzy filmu odbywa się zazwyczaj kilka dni przed premierą kinową dla szerszej publiczności, co wcale nie oznacza, że jest to małe wydarzenie. Pokazy odbywają się zazwyczaj w kilku salach kinowych jednocześnie. Pamiętaj, że produkcja filmu to wielkie przedsięwzięcie i wszyscy, którzy się do niego dołożyli w jakikolwiek sposób otrzymują takie zaproszenie. Osobiście raz wygrałam takie zaproszenie w konkursie radiowym, ponieważ dana stacja była akurat partnerem medialnym. Innym razem przypadkiem robiłam zakupy w centrum handlowym, gdzie akurat miała miejsce premiera i dostęp do pierwszej strefy ze ścianką był dostępny dla gapiów. Ale wróćmy do wersji oficjalnej, zagrałeś, dostałeś pocztą zaproszenie dla 2 osób, co dalej.

Jesteś aktorem i Twoja obecność w świadomości osób z branży oraz widzów jest bardzo ważna, to ona m.in. pozwala Ci się dostać na zdjęcia próbne i zwiększa Twoje szanse na wygraną, dlatego Twoja prezentacja i prezencja podczas takiego wydarzenia jest bardzo ważna. Jeśli masz znajomą stylistkę, wizażystkę, fryzjerkę, poznałeś je na planie i możesz poprosić je o pomoc w „wyszykowaniu” Cię na taki event super! Warto zarezerwować ich terminy z wyprzedzeniem oraz zacząć przygotowania danego dnia trochę wcześniej, tak aby zdążyć ze wszystkim na wieczór. Jeśli nie uda Ci się załatwić tego po znajomości zawsze jest opcja umówienia się odpłatnie do salonu na makijaż i fryzurę i poradzenie się sprzedawczyni w sklepie, co do wyboru stroju. Wszystko zależy jak często pojawiasz się na tego typu wydarzeniach i ile środków możesz przeznaczyć na ten cel. Ja na szczęście skończyłam kursy makijażu i stylizacji i w tym zakresie w ostateczności mogę poradzić sobie sama 😉

Na premierę przybywamy 30 min przed czasem, tak aby na spokojnie zapozować na ściance i przywitać się/wymienić kilka słów ze znanymi nam osobami. Od Was zależy kto będzie Waszym plus one, czy to będzie Wasza mama, czy chłopak, czy siostra upewnijcie się, że umieją robić zdjęcia i nagrywać filmy telefonem. Będą to materiały potrzebne Wam później do promocji. Zdjęcia robimy w pionie (Instagram stories, fb) i w poziomie (Instagram), filmy w pionie (Instagram stories) i w poziomie (Instagram). Moja mama podczas mojego występu na czerwonym dywanie na festiwalu w Korei Południowej zapomniała wcisnąć record, więc tak szkolenie osoby towarzyszącej jest ważne 😉 Po premierze można też zrobić samemu już bez fotoreporterów kilka zdjęć pozowanych na ściance, niemniej czasem zdarza się, że oświetlenie w tej strefie jest wyłączane po filmie, więc lepiej zrobić to wcześniej na wszelki wypadek.

Jeśli chodzi o samo pozowanie na ściance. Pozujecie sami, chyba, że Wasza osoba towarzysząca jest aktorem/aktorką, wtedy ona też przechodzi metamorfozę przed (stylizacja, makijaż itd.) w ten sposób wspieracie się nawzajem w rozwoju Waszych karier aktorskich. Możecie też pozować na początku z kolegą z koleżanką z planu, jeśli sami czujecie się nieswojo lub dana osoba ma od Was większe doświadczenie w tej kwestii i oczywiście się zgodzi. Natomiast na pewno ze względu PR-owych warto mieć kilka zdjęć wykonanych w pojedynkę. Mimo moich już licznych występów ściankowych wewnętrznie nadal czuje się tam zdenerwowana i trochę nie na miejscu, wydaje mi się, że mój uśmiech nie jest wystarczająco szczery i że przecież i tak nikt nie wie kim jestem… Wierzę, że jeśli osiągnie się już status gwiazdy występy na czerwonych dywanach są łatwiejsze, po pierwsze z reguły im za to płacą, są już na takim etapie kariery, że nie muszą nikomu nic udowadniać, robili to już 100 razy i ich swoboda moim zdaniem w tej sytuacji wynika po prostu z bardzo dużej pewności siebie. Natomiast my też możemy pewność siebie czerpać ze swojego wnętrza. Afirmacja: zagrałam w tym filmie, dostałam zaproszenie, mam pełne prawo tu być, dziś gram epizod a jutro mogę być odkryciem roku. I wiecie co fotoreporterzy też to wiedzą! Robią zdjęcia wszystkim osobom, które staną na ściance ponieważ nigdy nie wiadomo, czy jutro ta osoba nie zostanie gwiazdą. Dlatego po prostu bądź sobą, wyprostuj się, uśmiechaj się po kolei do kolejnych obiektywów i czerp radość z bycia gwiazdą już dziś przez te 60 sekund 🙂

Zostało jeszcze 15 min do pokazu to czas na: przywitanie się z reżyserem, dobrze mu się przypomnieć (nie zapomnij przedstawiać też swojej osoby towarzyszącej ;), selfie z innymi aktorami z filmu, nagranie Instagram stories, czasem na tym etapie są już podane też napoje i przekąski oraz jest to dobra chwila na skorzystanie z toalety.

W przypadku „Planety singli 2” w jednej, wybranej sali VIP (inny rodzaj zaproszeń) znajdowała się główna obsada, reżyser i goście VIP. Tam miała miejsce prezentacja wszystkich twórców i podziękowania, które były transmitowana na żywo na pozostałe sale. Następnie jak na zwykłym pokazie poleciały reklamy, w tym przypadku wszystkich partnerów/sponsorów filmu i rozpoczął się już film. Czasem główni twórcy chodzą osobiście po wszystkich salach i ich prezentacja odbywa się na żywo po kolei w każdej sali. Odpowiem na Wasze pytanie, epizody nie są wśród tych osób, które wchodzą na scenę, niestety.

Po pokazie ma miejsce kontynuacja bankietu i Ty też możesz kontynuować swój networking. Jeśli grałeś epizod lub małą rolę nie jest to łatwe zadanie, główna obsada wcale nie musi Cię pamiętać, ale warto się przypominać i z czasem budować co raz mocniejsze relacje. Z każdym kolejnym razem Twoja twarz będzie wydawać im się co raz bardziej znajoma… 🙂

Jeśli ten artykuł wydał Ci się przydatny koniecznie go udostępnij lub podziel się ze znajomym wysyłając mu link do naszego bloga!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *