Już 7 września warsztaty DIRECTED by Jagoda Szelc!

Ula miała przyjemność poznać reżyserkę filmową Jagodę Szelc podczas Gali Nagrody za Najlepszą reżyserię obsady im. Weroniki Migoń, której blog AKTOREMBYC był Patronem medialnym. Co ciekawa Jagoda, mimo że jest reżyserką filmową a nie reżyserką obsady była nominowana właśnie do tej nagrody za film „Wieża. Jasny dzień”, gdzie sama dobrała całą obsadę aktorską!

Przeczytajcie co o tym filmie, który był jej debiutem fabularnym napisała recenzentka Małgorzata Steciak:

„Reżyserka wpuszcza też do kinowego krwiobiegu świeżą aktorską krew. Obsada jej debiutu to niemal wyłącznie nieopatrzone twarze, co działa wyłącznie na korzyść filmu. Występujący w „Wieży…”, świetnie zresztą poprowadzeni aktorzy, nie kojarzą się widzom z żadną konkretną konwencją, sukcesywnie potęgując klimat tajemnicy.” onet.pl

Już w najbliższą sobotę macie okazję poznać Jagodę Szelc na warsztatach z cyklu DIRECTED by są to praktyczne warsztaty castingowe i pracy przed kamerą w oparciu o sceny przygotowane i prowadzone przez reżysera filmowego! Macie okazję poznać na żywo samego reżysera oraz jego unikatowe podeście do zdjęć próbnych i castingu. Warsztaty skierowane są do aktorów zawodowych i studentów szkół aktorskich.

Po warsztatach otrzymujecie nagrane materiały wideo, które możecie wykorzystywać przy aktualizacji reżyserów castingu lub jako próbki swoich możliwości przed kamerą, jeśli nie macie jeszcze demo jako wideo niepubliczne.

Ponieważ mamy tylko/aż 8 godzin w studio filmowym reżyserka będzie pracowała nad scenami z 6 wybranymi aktorami, pozostałe 8 uczestników bierze aktywny udział w warsztacie (poznaje reżyserkę, zadaje pytania, obserwuje proces), ale nie robi scen przed kamerą. Przy zgłoszeniu napisz czy chcesz być Grającym czy Obserwatorem.

Liczba uczestników: 6 grających, 8 obserwatorów

Termin: 7 września 2019 r. (sobota), godz. 10-18:00

CENA: 299 zł uczestnik, 169 zł obserwator

Cena obejmuje:

profesjonalnie nagrane materiały wideo, przesyłane do Ciebie w ciągu 7 dni
udział w 8 godzinnych warsztatach
imienny drukowany certyfikat
bufet kawowy
lunch
5% rabatu na kolejne warsztaty by AKTOREMBYC

Informacje i zapisy:
Ula Zawadzka, 690 259 539, kontakt@aktorembyc.pl

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv wraz ze zdjęciam na adres mailowy: kontakt@aktorembyc.pl. Zastrzegamy sobie możliwość selekcji zgłoszeń.

WARUNKI OGÓLNE:

Obowiązuje bezzwrotna opłata rezerwacyjna w wysokości 100 zł poprzez wpłatę na konto po potwierdzeniu udziału w warsztatach przez organizatora. Kwota wchodzi w skład ceny warsztatów i“ pomniejsza rozliczenie.

Płatność za warsztaty następuje w dniu warsztatów przed rozpoczęcia zajęć w gotówce lub kartą.

Wystawiamy faktury.

Udział w warsztatach oznacza zgodę na publikację zdjęć z wydarzenia oraz nagrań wideo na stronach www i social mediach wszystkich osób/firm zaangażowanych w organizację warsztatów.

Program warsztatów może ulec zmianie w zależności od potrzeb i poziomu zaawansowania danej grupy.

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni na czas trwania warsztatów.

jagoda szelc aktorembyc warsztaty directed by reżyser filmowyJAGODA SZELC – reżyserka i scenarzystka. W 2006 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2004 roku była stypendystką Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach. W 2012 roku była stypendystką Ministra Kultury. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem wydział Reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej filmy były pokazywane na takich festiwalach jak: Karlove Vary, Hot Docs, Cannes Short Corner, Nowe Horyzonty czy Brooklyn Film Festival i wiele innych. Jej krótka fabuła „Taki pejzaż” zdobyła główną nagrodę dla filmu studenckiego – Złotą Kijankę na Camerimage Film Festival (2013). W 2017 roku jej debiut filmowy „Wieża. Jasny” dzień zdobył nagrodę za najlepszy debiutu i scenariusz na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz wiele innych międzynarodowych nagród. Został pokazany na Festiwalu Berlinale w prestiżowej sekcji Forum. W 2018 roku została laureatką Paszportów Polityki. W tym samym roku ukończyła swój drugi pełnometrażowy film „Monument” (nagroda specjalna 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych). Wykłada reżyserię filmu fabularnego w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest weganką i  przyjaciółką organizacji Otwarte Klatki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *