PODCAST2: Nowa umiejętność, nowe projekty – rozmowa z aktorką/tancerką Jadwigą Gryn.

Wprowadzenie – Ula Zawadzka:

W briefach castingów reklamowych co raz częściej pojawiają się zapytania o dodatkowe umiejętności taneczne takie jak: tango, czy samba. Reżyserzy castingu szukają również osób z poczuciem rytmu lub dobrze rozciągniętych. Czasem ciężko nam ocenić poziom naszych umiejętności. Sama za młodu tańczyłam bardzo wiele różnych stylów, brałam nawet udział w turniejach, ale kiedy przestajemy uprawiać jakiś sport, nasza sprawność fizyczna i pewność siebie spadają. Dlatego warto pielęgnować nasze umiejętności, gdyż zwiększają one liczbę projektów filmowych, w których możemy być brani pod uwagę a nie zawsze jest czas na ich szybkie „odświeżenie”.

Na Polsacie niedawno ruszyła kolejna edycja „Tańca z Gwiazdami”, która wypromowała do tej pory wielu aktorów, m.in. nieznaną wcześniej Olgę Bołądź. Bardzo się cieszę, że udało mi się złapać na korytarzu po castingu aktorkę Jadwigę Gryn, która tańczyła w reklamach, serialach oraz otrzymała zaproszenie do udziału w „Tańcu z Gwiazdami” kilka krotnie!

Posłuchajcie:

W tym odcinku:

– W jaki sposób informować reżyserów o swoich dodatkowych umiejętnościach?
– Jak wyglądają castingi reklamowe dla tancerzy?
– Różne style tańca. Brief, świat filmu a rzeczywistość.
– Jak przygotować się na casting taneczny?
– Wyzwania związane z udziałem w „Tańcu z Gwiazdami”.

Linki wymienione w odcinku:

– strona na fb bloga AKTOREMBYC.PL: www.facebook.com/aktorembyc/
– strona www Jadwigi Gryn: www.jadwigagryn.pl

Jeśli podobał Ci się ten odcinek podcastu, podziel się nim ze znajomymi lub fanami na Facebooku.

Zadaj pytanie Jadwidze Gryn w komentarzu poniżej.

Jadwiga Gryn aktorembycJADWIGA GRYN – aktorka po PWSFTViT w Łodzi. Zadebiutowała na deskach teatru Wyspiańskiego w Katowicach rolą Eveline z „Krztałtu rzeczy”. Od 2. roku studiów grała stałe role w serialach m.in. w „Plebani”, „M jak Miłość” i „Barwach szczęścia”. Teraz można ją zobaczyć w „Na Wspólnej”. Filmy kinowe z jej udziałem to: „Być jak Kazimierz Deyna”, „Ostra randka”, „Wkręceni” oraz „Pierwszy Dzień Lata”, który trafi do kin już niebawem. Poza aktorstwem zajmuje się tańcem i pracą z dziećmi jako dyplomowany socjoterapeuta, pedagog ulicy i terapeuta terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie na planie serialu „Wydział Kryminalny” przypomina sobie czasy obozów przetrwania, gdzie uczyła się sztuk samoobrony, strzelania z broni palnej itp. W roli prowadzącej pojawiła się w nfilmTVN oraz Next tv.