Przykładowy rozdział naszego e-booka „Karta castingowa” – rozdz.3

ROZDZIAŁ 3. ADRES I TELEFON fragment

Zacznijmy od pozycji obowiązkowej, czyli Twój numer telefonu. Zaraz po imieniu i nazwisku jest to najważniejsza informacja w karcie, którą uzupełniasz, więc upewnij się, że wpisałeś dobry numer 😉 To na niego zadzwonią zaprosić Cię na recall lub poinformować, że wygrałeś reklamę!

Jeśli chodzi o Twój adres to nigdy nie podajemy dokładnego miejsca zamieszkania, czyli nazwy ulicy, numeru domu ze względu na Twoje bezpieczeństwo. Są to informacje poufne, które będą potrzebne dopiero, gdy wygrasz reklamę i PRODUKCJA będzie organizowała dla Ciebie transport na plan. Na etapie castingu wystarczy wpisać miasto zamieszkania, można dodać też dzielnicę, jeśli pytają o to w karcie.

Przez miasto zamieszkania rozumiemy miejscowość, w której aktualnie mieszkasz lub Warszawę – miasto, w którym najczęściej odbywają się castingi, a potem zdjęcia do reklamy, jeśli masz możliwość bezpłatnego noclegu u rodziny lub znajomych i jesteś gotów organizację i koszt dojazdów na casting/recall/plan reklamy wziąć na siebie 😉
Jeśli wpiszecie tutaj swoje miasto zamieszkania inne niż Warszawa np. Poznań, to w przypadku wygrania reklamy zostanie Ci zapewniony transport i nocleg w Warszawie, chyba że w briefie jest informacja, że te koszty są po Twojej stronie lub że casting jest tylko dla osób z Warszawy.

Zdarza się także, jeśli jesteś z innego miasta, że koszty podróży na recall, a czasem nawet casting na żywo również mogą być zwrócone. Jeśli nie ma takiej informacji w briefie, trzeba o to zapytać wcześniej (przed przyjazdem) reżysera castingu, najlepiej za pośrednictwem swojej agencji.

Wysokość zwróconej kwoty to z reguły równowartość biletów kolejowych II klasą w dwie strony lub określona suma, np. 150 zł na benzynę. Czasem możesz zostać również poproszony o wzięcie faktury, na konkretne dane firmowe producenta.

PRZYKŁADOWE ZAPISY W BRIEFIE:

Szukam osób z Warszawy lub bliskich okolic (nie ma zwrotów kosztów).
Zgłoszenia do wszystkich ról mogą przysyłać również osoby spoza Warszawy. Dla nich recall zrobimy online. Nie muszą na niego przyjeżdżać.
Jeśli ktoś jest spoza Warszawy, osoby zaproszone na recall będą miały zwrot kosztów podróży.

Ponieważ obecnie większość castingów odbywa się online a wybrane osoby są zapraszane dopiero na żywo na recall (czasem też nadal online), więc są większe szanse na uczestniczenie w castingach aktorów spoza Warszawy i ewentualny zwrot kosztów dojazdu.

Klienci, agencje reklamowe i reżyserzy reklamowi bardzo lubią też nowe twarze, a je często łatwiej znaleźć za Warszawą, więc są co raz bardziej otwarci na aktorów z całej Polski.

Czy jeśli wpiszę w kartę miejsce zamieszkania poza Warszawą to zmniejsza to moje szanse na wygraną?

okładka ebook karta castingowa ula zawadzkaOdpowiedź na to pytanie oraz wiele innych znajdziesz w naszym e-booku „KARTA CASTINGOWA – jak ją mądrze wypełnić” autorstwa Uli Zawadzkiej do kupienia w naszym sklepie online –> https://aktorembyc.shoplo.com/ebook-karta-castingowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *