Skąd wypożyczać rekwizyty? cz.1 – WFDiF

„Uchylamy przed Państwem drzwi do naszych magazynów pełnych kostiumów, rekwizytów i wyrobów perukarskich, zachęcając do podróży przez świat polskiej – i nie tylko – kinematografii.” Taką informację znajdziemy we wstępie działu „Kostiumy i Rekwizyty” na stronie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie (http://www.wfdif.pl/pl/uslugi-filmowe/kostiumy-i-rekwizyty). Nie wszyscy wiedzą, że osoby prywatne, również mogą korzystać z bogatych zbiorów Wytwórni.

Jak to działa?

  1. Najpierw zadzwoń (22 559 32 78) i spytaj czy w magazynie jest dostępny rekwizyt, który Cię interesuje. W moim przypadku była to czaszka. Możesz także zapytać o orientacyjny koszt wypożyczenia, jest to 10% wartości przedmiotu za 1 dzień. Niemniej minimalny koszt wypożyczenia to 24,60 zł i w przypadku dość taniego przedmiotu np. czaszki, ale za to masz więcej czasu na zwrot ok. 3 doby. Do tego dojdzie jeszcze koszt kaucji patrz p. 4.
  2. Jeśli wypożyczasz coś po raz pierwszy konieczne będzie wypełnienie druku Zamówienia. Możesz go pobrać wcześniej ze strony (http://www.wfdif.pl/sites/default/files/uploaded_media_files/druk_c_zamowienia_dla_osoby_fizycznej.pdf) lub uzupełnić go na miejscu (WFDiF, ul. Chełmska 21, bud.3, pok. 115). Wystarczy, że uzupełnisz miejscowość i datę, dane osobiste i kontaktowe zgodnie z tymi w swoim dowodzie osobistym, w treści zamówienia wpiszesz „Proszę o wypożyczenie rekwizytu” i podpiszesz się na samym dole.
  3. Na miejscu po przekazaniu/wypełnieniu formularza zamówienia (pok. 115), w pokoju obok o numerze 114 zgłaszasz jaki dokładnie rekwizyt Cię interesuje i zostanie Ci on przyniesiony z magazynu. W przypadku czaszki miałam do wyboru białą i bardziej żółtą. Mogłam obejrzeć obie i wtedy zdecydować, na którą się decyduje. W przypadku niektórych lub większych rekwizytów mogą być one do odbioru w innym budynku, Pani podczas rozmowy telefonicznej powinna nas poinformować o lokalizacji rekwizytu.
  4. W międzyczasie dopełniałasz formalności z powrotem w pokoju 115. W przypadku wypożyczenia rekwizytu musisz zapłacić tak jak pisałam wcześniej 10% jego wartości (min. 24,60 zł) i kaucje w wysokości 100% jego wartości, która zostanie Ci zwrócona jak oddasz dany przedmiot + VAT (w przypadku czaszki + 43,05 zł). Płatność tylko gotówką. Bankomat (Euronet) znajduje się po przeciwnej stronie ulicy Chełmskiej na ścianie baru chińskiego „Tien-Tien”. Na powyższe wpłaty dostaniesz paragon (wypożyczenie) i czerwony dowód wpłaty – pokwitowanie (kaucja). Na wszelki wypadek dobrze mieć je ze sobą przy zwrocie rekwizytu. Chociaż Pani Księgowa jest tam bardzo dobrze zorganizowania 🙂

Gotowe! Masz już swój rekwizyt do sceny do demo, sesji foto, czy krótkiego metrażu!

Zwrot:

  1. Rekwizyt oddajemy w pokoju nr 114.
  2. Następnie w pokoju nr 115 odbieramy kaucję (kwota z dowodu wpłaty – pokwitowania).
  3. Dostaniemy zielone pokwitowanie – kasa wypłaci.

Brak zwrotu:

Taka informacja istnieje w formularzu zamówienia, niestety nie mam pewności w jaki sposób odbywa się ściąganie należności. „W przypadku nie zwrócenia przedmiotów pobiera się należność wg wartości podanej w pokwitowaniu powiększonej o 200% + VAT.” Wydaje mi się, iż w przypadku braku zwrotu po telefonie z Wytwórni należy się pojawić i dopłacić ponownie 100% wartości przedmiotu, czyli wysokości kaucji. Ogólnie nie polecam. O rekwizyty należy dbać i ich pilnować i najlepiej następnego dnia po ich wykorzystaniu odwieźć na ul. Chełmską.

Ważne:

godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, 8:00-15:30

telefon: 22 559 32 78

adres: WFDiF, ul. Chełmska 21, bud.3, pok. 115

Bankomat (Euronet) znajduje się po przeciwnej stronie ulicy Chełmskiej na ścianie baru chińskiego „Tien-Tien”. Zdjęcia z lokalizacją na końcu posta.

Jak trafić krok po kroku? 

 

Lokalizacja bankomatu: