Warsztaty z reżyserami castingu – 1 krok

Od tego roku są dostępne w naszej ofercie również warsztaty z reżyserami castingu CASTING by. Zajęcia są skierowane do aktorów, którzy chcą lepiej radzić sobie podczas castingów i rozwijać swoje umiejętności pracy przed kamerą. Warsztaty mają charakter praktyczny, ale nie zabraknie też dobrych rad dot. materiałów aktorskich, czy pracy w branży filmowej. W styczniu odbyły się już warsztaty z Violettą Buhl a za kilka dni 3 lutego będą miały miejsce zajęcia z Krzysztofem Zbierankiem. Zostały ostatnie wolne miejsca!

Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach z reżyserami castingu w Polsce, w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Jako organizator wspólnie z reżyserem castingu przygotowuję program specjalnie dla Was aktorów, tak żebyście Wy mogli się jak najwięcej nauczyć, mieli nagrane dodatkowe materiały wideo a wszystko w warunkach jak najbardziej zbliżonych do prawdziwych zdjęć próbnych, czyli w profesjonalnym studio castingowym!

Dlaczego warto wziąć udział?

Jest to przede wszystkim niebywała okazja na poznanie na żywo reżysera castingu, u którego nie mieliście okazji jeszcze być na przykład na castingu, bądź podtrzymania tej znajomości. Po drugie spędzacie z nim ok 8 godzin, w porównaniu do maksymalnie 15 min na castingu. Po trzecie dowiadujecie się z pierwszej ręki co lubi i jak pracuje z aktorami podczas przesłuchania. Po czwarte, co najważniejsze macie okazję zaprezentować mu na żywo swoje umiejętności aktorskie podczas różnego rodzaju ćwiczeń.

Korzyści takich spotkań jest wiele należy jednak pamiętać, że są to przede wszystkim warsztaty, czyli wyjść z założenia, że możecie się na nich czegoś nauczyć a nie że od razu po nich dostaniecie jakąś rolę w serialu. Jest to czas również na pytania, warto uważnie słuchać, żeby nie powtarzać drugi raz takiego samego oraz nie narzekać na ciężki los aktorów i ogólnie branżę filmową 😉

Co najważniejsze warsztaty dotyczą pracy przed kamerą, ale i z reżyserem, czyli jak dobrze Cię widać na ekranie oraz jak dobrze reagujesz na uwagi. Przypominam ponownie, postaw się w roli ucznia, który chce się jak najwięcej nauczyć. Do tego zrelaksuj się, to ty płacisz za te warsztaty (cena 269 zł za zajęcia, w tym lunch).

Teraz część, która Was zapewne najbardziej interesuje – efekty. Dostaniecie adres mailowy do danego reżysera castingu, powie Wam również czy lubi i jak często otrzymywać aktualizacje drogą mailową. Do tego organizator warsztatów prześle Wam nagrane materiały, które za zgodą partnerującego aktora możecie zamieścić na youtubie wraz z opisem. Czy dostaniecie po warsztatach rolę lub zaproszenie na casting? Odpowiedź brzmi, jest taka możliwość 🙂 Tak było w moim przypadku i kilku innych aktorów. To jak szybko pojawi się taki telefon zależy od wielu rzeczy m.in. jak dobrze grałeś, czy reżyser polubił Ciebie jako osobę i co najważniejsze czy akurat ma do obsadzenia rolę do której pasujesz. W moim przypadku raz zajęło to tydzień a raz dwa lata lub jeszcze się nie wydarzyło, ale wierzę, że takie warsztaty to pierwszy, ważny krok do nawiązania relacji personalnej i zawodowej z reżyserem castingu. Nie zawsze dobrze zagracie (partnerują Wam aktorzy o różnym stopniu umiejętności), nie zawsze polubicie danego reżyser castingu a on Was (reżyserzy castingu to też ludzie), ale najważniejsze to być sobą, próbować i cały czas się rozwijać 🙂 Powodzenie!

Przykłady nagrań z ww. opisanych warsztatów poniżej:


Szczegóły warsztatów CASTING by Krzysztof Zbieranek dla AKTOREMBYC:
https://aktorembyc.pl/warsztaty-casting-by-krzysztof-zbieranek-dla-aktorembyc/

Informacje i zapisy:
Ula Zawadzka, 690 259 539, kontakt@aktorembyc.pl

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv wraz ze zdjęciem na adres mailowy: kontakt@aktorembyc.pl. Zastrzegamy sobie możliwość selekcji zgłoszeń.

 

fot. Uczestnicy warsztatów CASTING by Violetta Buhl dla AKTOREMBYC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *