Wizytówka, dlaczego jest ważna? Poznaj zdanie specjalistów.

 

Joanna Rakowska, reżyser castingu reklam:

Wizytówka jest ważna, bo… czy to w życiu, czy na castingu – najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Teksty o tym, że najważniejsze jest wnętrze wymyślili według mnie ludzie nie do końca pewni swojego wyglądu 😉 Tym naszym wnętrzem nikt by się nie zainteresował, gdyby nie PIERWSZE DOBRE WRAŻENIE :) Rada dla aktorów? Zawsze kochani trzeba DOBRZE WYGLĄDAĆ!”

 

Jan Wąż, reżyser reklamowy:

W wizytówce oprócz głosu aktora jesteśmy w stanie zobaczyć w jaki sposób się porusza. To właśnie mowa ciała najczęściej odkrywa nasz charakter. Dobry aktor powinien nauczyć się ją kontrolować. Pamiętam sytuację, kiedy mieliśmy na planie świetnie dopasowanego aktora pod kątem wizualnym (wybrany ze zdjęć) jednak kiedy zobaczyłem jak chodzi okazało się, że nie nadaje się do tej roli i szybko musieliśmy podjąć decyzję o jego wymianie.”

 

Marek Cichy, agencja reklamowa:

„Jak chcemy zobaczyć jak aktor zachowuje się gdy „nie gra” to oglądamy wizytówkę. Ważne aby w wizytówce pokazać, że jest się pogodnym, inteligentnym, normalnym człowiekiem a w tym samym profesjonalistą w swym fachu. Uważam, że najważniejsze jest przyjście na casting odpowiednio pod role ubranym i uczesanym. A makijaż naprawdę powinien być mega słaby i naturalny.”

 

 

Zapraszamy na warsztaty WIZYTÓWKA AKTORSKA by Ula Zawadzka. Szczegóły na: http://aktorembyc.pl/warsztaty-modul-1-wizytowka-aktorska/